Yat Boyaları

ASTAR VE ARAKATLAR

Mükemmel boya sistemi, dikkatlice yapılan yüzey hazırlığının bir sonucudur. Yeni veya önceden boyalı yüzeylerde, Jotun astar ve ara katları mükemmel görünümün temelini oluşturur.

Antipest
İki bileşenli, yüksek nüfuz etme özelliğine sahip epoksi ve poliüretan sistemleri için epoksi astardır. Fiberglas teknelerde ozmoz önleyici olarak dizayn edilmiştir. Çelik, kompozit, alüminyum dahil her çeşit yüzeye astar olarak, epoksi astarlar üzerine uygulanacak poliüretan veya zehirli boyaların yapışmasında ara kat astar olarak kullanılabilir. Zehirli boya uygulaması öncesinde jelkot astarlaması için ideal üründür.

Epoxy Yacht HB
Çift bileşenli, su geçirmez özelliğe sahip mastik epoksi olup çelik yüzeyler için antikorozif koruma sağlar.

Vinyl Primer
Tek bileşenli, su direncini arttıran alüminyum pigment içerikli modifiye vinil astar ve ara kat bağlayıcıdır. Ahşap yüzeylerde ve eski zehirli boya üzerinde iyi yapışma sağlaması sayesinde, yeni uygulanacak boya sistemi için ideal bir bağlayıcıdır. Hızlı kuruma özelliğine sahiptir.

Vinyl Primer Spray
Tek bileşenli, özellikle dümen, flap, kıçtan takmalı motor, pervaneler gibi Aqualine Optima ile boyanan alanlar için geliştirilmiştir. Hızlı kuruma özelliğine sahiptir.


ZEHİRLİ BOYALAR-MACUNLAR

Teknesiyle gurur duyan tekne sahipleri, teknelerinin sezon boyunca en iyi performansı göstermesini isterler. Bunu sağlamanın yolu teknenin sualtı kirlenmesini engellemektir. Buradaki kritik konu, teknenin tipine ve kullanım şekline göre doğru zehirli boyanın seçimidir.

Nonstop
Kontrollü eriyen bağlayıcısı sayesinde her daim aktif yüzey sağlayan, yüksek kalitede, çok etkili self-polishing zehirli boyadır.

Mare Nostrum
Her daim etkin bir yüzey sağlayan self-polishing zehirli boyadır.

Lightweight Filler
Yüksek kalınlıkta uygulama yapmak için çift komponentli epoksi macundur. 30 mm’ye kadar yüksek kalınlıkta uygulanabilir. Kolay zımparalanır.

Finishing Filler
Yüzey düzeltme ve sonlandırma işleri için iki komponentli epoksi macundur. 3 mm kalınlığa kadar uygulanır.

AHŞAP BAKIMI VE VERNİKLER

Benar Marine
Vernik etkisi sağlayan, rutubeti yüzeyden uzaklaştıran, yüksek nüfus etme özelliği ile tek bileşenli ahşap yüzey bakım ürünüdür. Yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Pullanmaya neden olmadan nemi serbest bırakır. İçerdiği UV filtreleri şeffaftır. Bu ürün birkaç ay sonra bile zımparalama olmadan kendisi ile tekrar kaplanabilir. Yüzey kuru ve kirden arındırılmış olmalıdır.

Ravilakk
Yüksek parlaklık, olağanüstü dayanıklılık ve mükemmel esnekliğe sahip tek bileşenli üretan verniktir. Profesyonel sonuç verir. Altın sarısı tondaki UV filtreleri ahşabın doğal güzelliğini arttırırken, yüzeyin kararmasına engel olur. Çok iyi yayılma ve parlaklık dayanımı vardır.

Teak Oil
Bitkisel yağdır. Tik güverteleri oksidasyondan ve çevresel faktörlerden oluşan genel problemlerden korumak amacıyla tasarlanmıştır. Başka ahşap yüzeylerde de kullanılabilir.

Teak Cleaner
Tik ve diğer sert ahşap yüzeyler için su bazlı temizleyicidir. Teak Cleaner yıpranmış tik ve diğer sert ahşap yüzeyleri temizlemek ve onarmak için özel olarak geliştirilmiştir. Ahşabın doğal rengini onarır.

Teak Sealer
Ahşap yağından üretilmiş su bazlı bağlayıcı astardır. Tik ve diğer sert ahşapları korur. Suya veya kire karşı cilalı bir yüzey oluşturur. Yüzeyin kurumasını ve çatlamasını önler.

OZMOZ

Osmoshell
Cam parçacıklar ile güçlendirilmiş, yapısal dayanımı çok yüksek, su dayanımlı solventsiz epoksi kaplamadır. Ozmozdan zarar görmüş tekneler için gerçek tedavi edici kaplama sistemidir.

TEKNE BAKIM ÜRÜNLERİ

Boatwash
Tekne yüzeyini matlaştırmadan yağı, tuzu ve kiri arındıran su bazlı alkali deterjandır. Biyolojik bir arındırıcıdır ve tuzlu su ile inceltilebilir.

Hardwax
Nano teknoloji bazlı bir ciladır. Yeni ve tamamen temizlenmiş yüzeyler için geliştirilmiştir. Ayna parlaklığı ve uzun ömürlü koruma sağlar.

Rubbing
El ve makine ile uygulamaya uygun, dayanıklı likit ciladır. Jelkotu ovalamak ve parlatmak için kullanılır. Küçük çizikleri, oksidasyona maruz kalmış yüzeyleri, kirleri ve lekeleri mükemmel şekilde yok eder.