Toz Boyalar

Toz Boya kendini ürünleri koruyup, estetik görünümlerini güzelleştiren toz boyaları geliştirmeye, üretmeye ve pazarlamaya adamış uluslararası lider toz boya üreticilerindendir. Toz Boya'nın merkezi Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunmaktadır. Benzeri olmayan dağıtım ağı dünya çapında 75'in üzerinde ülkeyi kapsamaktadır.

Şirketin faaliyetleri arasında Norveç, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan Krallığı, Hindistan, Pakistan, Tayland, Malezya, Endonezya ve Vietnam'da bulunan 11 üretim tesisi de yer almaktadır.

MİMARİ:

İç ve dış cephe uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş TGIC içeren ve içermeyen polyester toz boyalardan oluşmaktadır.

VİZYON - STİL - PRESTİJ - YENİLİK

Projeleriniz bu esaslar üzerine kurulur. Kavramlaştırma vizyonunuzla başlar – fikirleriniz kağıt parçalarındaki kaba taslak çizimler gibi hayat bulur.

Projeniz gelişir ve taslaklarınız detaylı planlara dönüşür. Bu gelişimin altında belli standartlarla tasarımınızı yönlendiren kendinize özgü stil duygunuz vardır.

Toz Boya sonsuz sayıda tercih ile karşı karşıyasınız. Tasarımdan uygulamaya, endişelerinizi anlayabilecek bir partnere ihtiyacınız var. Kapsamlı deneyimi olan ve kaliteye bağlılığı ispatlanmış bir partnere ihtiyacınız var. Vizyonunuzu paylaşan, stilinize saygı duyan, prestije değer veren ve gücünü yeniliklerden alan bir partnere ihtiyacınız var.

Toz Boya aradığınız partnerdir.

Yenilik Toz Boya için önceliklidir; ürün geliştirmeden özel renk üretimine, teknik servisten müşteri hizmetlerine kadar her alanda yeniliğe önem verilir.

Toz Boya piyasanın mimari kesimi söz konusu olduğunda Toz Boya ürünleri yapıları dış unsurlara karşı korurken estetik görünümlerini de güzelleştirir.

Toz Boya ürünleri, Orta Doğu gibi hızla yükselen inşaat pazarlarındaki engin tecrübesi ile Tayvan'daki Taipei 101 Finans Merkezi, İstanbul, Türkiye'deki İş Bankası, Bangkok, Tayland'daki yeni Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı, Melbourne, Avusturalya'daki South Bank Tower, Molde, Norveç'teki Rica Seilet Oteli, Birleşik Arap Emirliklerin'deki Burj Al Arab, Madinat Jumeirah Resort ve 21st Century Tower, Cakarta, Endonezya'daki Ritz Carlton Oteli, Indonesia, Kuala Lumpur, Malezya'daki KLCC Kongre Merkezi gibi dünya çapındaki sayısız ünlü yapıyı korumaktadır.

FONKSİYONEL:

Fusion Bond Epoksi toz boyalar boru hatları, valfler ve inşaat demirleri korumasında kullanılmaktadır.

Doğru boya sistemi seçimi, işletmenizin fayda sağlayacağı ya da ciddi olarak etkileneceği uzun vadeli bir yatırımdır.

Boru hatları için üretilen, ısı ile kürlenen Fusion Bond Epoxy (FBE) toz boyalar, valf ve inşaat demiri korozyon korumasında 1960'ların başından beri kabul görmekte ve kullanılmaktadırlar. FBE toz boyalar her uygulamanın eşsiz özelliklerine göre uyarlanabilirler.

PAZAR SEGMENTLERİ:


Boru Hatları için Toz Boyalar:
FBE toz boyalar korozyona karşı mükemmel bir koruma sağlar, sıcak ve soğuk malzeme transferi yapan tüm boru hattı şartnamelerini karşılamaktadırlar.

İnşaat Demiri Toz Boyaları:
FBE toz boyalar inşaat demirlerinin paslanması sonucu yapıya ait betonlarda oluşan yıpranmayı en aza indirirler.

Valfler için Toz Boyalar:
FBE toz boyalar korozyona karşı koruma sağlar ve içme suyu ile temas eden yüzeylerde gerekli standartları karşılarlar.

ENDÜSTRİYEL:


Beyaz Eşyalar:
Buzdolapları, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, kurutucular, donducurular, pişiriciler, fırınlar, ocaklar ve mikrodalga fırınlar üzerine, ıslak, kuru ya da sıcak ortamlarda kullanım için yapılan uygulamalardır.

Isıtma, Havalandırma ve Klima Sistemleri:
Radyatörler, merkezi ısıtma sistemleri, ısıtma malzemeleri panelleri, sobalar, gaz ısıtıcıları, iç ve dış ortamlarda kullanılan havalandırma sistemlerini kapsayan ısıtma, havalandırma ve klima sistemleri üzerine yapılan uygulamalardır.

Metal Mobilyalar ve Donatımlar:
İç ortamda kullanılan ev, ofis ve mağazaların metal mobilyaları, bahçe ve eğlence tesislerinde kullanılan metal mobilya ve donatımlar üzerine yapılan uygulamalardır.

Diğer Endüstriyel Malzemeler:
Raflar, çitler, aydınlatma armatürleri, elektrik panoları, vantilatörler, spor ekipmanları, makineler, donatımlar, el aletleri ve otomotiv sanayi parçaları üzerine yapılan uygulamalardır.

Bilgi için: hasan@artibes.com.tr

Jotun, toz boyalar segmentinde mobilya, beyaz eşya, bina bileşenleri, boru ve genel endüstriye yönelik firmalara boya tedarik etmektedir.

Bina Bileşenleri: Mimari toz boyalar konseptinde Jotun, Burj Halifa’dan Petronas Kuleleri’ne, tüm dünyadaki ikonik yapıları koruması altına almıştır. Güçlü referans geçmişinin yanı sıra Jotun mimari toz boyalar, AAMA 2603, 2604, 2605 standartlarında zorlu hava koşullarına dayanıklıdır, Qualicoat Class 1, 2, 3 ve GSB Master sertifikaları bulunur.

Beyaz Eşya: Toz Boyaları, ülkemizde ve dünyada önde gelen beyaz eşya üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklık ve nem gibi zorlu ortam koşullarında kendini estetik görünümden ve verimlilikten taviz vermeden ispat etmiştir.

Mobilya: Renk çeşitliliği ve farklı bitişleri ile Toz Boyaları, mobilya sektöründe de öncü boya firmalarındandır. Çizilme, çarpma ve sürtünme gibi mobilya sektörünü zorlayan konularda direnci arttırılımış toz boyalar ile size beklediğiniz çözümleri sunar.

Genel Endüstri: Araba jantlarından asma tavanlara, ferforjelerden menteşelere kadar envai çeşit endüstriye özel olarak tasarlanan Toz Boyalar ile size özel ürünleri bulmanız mümkün.

Boru Boyaları: Türkiye’nin en büyük boru projesi olan TANAP’I kaplamış olan Jotun, dünyanın her yerinde edindiği boru boyaları tecrübesini sizlere sunar.